Çatal-Kaşıklı Protesto: Ege Üniversitesi Öğrencileri Yeni Akademik Yıla Yemekhane Zammıyla Başladı

İzmir’de bulunan yüksek eğitim kurumlarından biri olan Ege Üniversitesi eğitim hayatına başladı. Tatilin ardından okula öğrenciler yemek fiyatlarına yapılan yüzde 200’ü geçen zamlarla karşılandı. Yapılan zamların ardından yemekhanede protesto başlatıldı.. Yemekhanedeki öğrenciler yüksek fiyatlara karşı tepkilerini çatal-kaşıkları tepsilere vurarak gösterdi.

Birçok üniversitede olduğu gibi Ege Üniversitesi’ndeki öğrenciler de yeni akademik döneme zam haberiyle başladı.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü, yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde, kampüs içerisinde hizmet veren yemekhanelerdeki yemek ücretlerine dikkat çeken bir oranda zam gerçekleştirdiğini duyurdu.

Bu zam, yüzde 250’lik bir artışı temsil ediyor. Bu durum, daha önce 6 lira 50 kuruş olan öğün başına yemek ücretinin, 20 lira seviyesine çıkmasına yol açtı.

Yaşanan bu zam artışı öğrenciler ve üniversite personeli için önemli bir maliyet artışı anlamına geldi elbette.

Ege Üniversitesi öğrencileri, yüzde 200’ü aşan yemek fiyatlarındaki artışlar karşısında tepkisiz kalmadı. Öğrencileri bu zammı protesto etti.

gösterdi.  yeni akademik yılın ilk gününde yemek fiyatlarına yapılan zammı protesto ederek başladı. Öğrenciler yemekhanede çatal ve kaşıkları 1 dakika boyunca masalara vurarak zamları protesto etti.

Yemekhanede yemek yiyen öğrenciler çatal ve kaşıkları 1 dakika boyunca masalara ve tepsilere vurarak zamları protesto etti.

Öğrenciler sosyal medyada da “#egereddediyor” etiketi ile tepkilerini sürdürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir