Çoğu futbolu bıraktığını zannediyordu! Kuzey Koreli futbolcu yıllar sonra sahalara döndü

Futbol dünyasını şaşırtan bir dönüş. Han Kwang-Song, uzun bir aradan sonra Kuzey Kore’nin Suriye ile yaptığı maçta yeniden sahneye çıktı.

Cagliari, Perugia ve Juventus gibi İtalyan kulüplerinde forma giyen Kuzey Koreli Han Kwang-Song, üç yıldan uzun bir süredir kayıptı ve perşembe günü ülkesinin Suriye’ye karşı oynadığı milli maçın ilk 11’inde yeniden yer aldı.

Oyuncu Suriye karşısında alınan yenilgide Kuzey Kore’nin 10 numaralı formasını giydi. Emekli olduğu düşünülmesine ve son üç yıldır futbol oynamaya devam edip etmediği bilinmemesine rağmen, ülkesinin milli takımı için hala çok önemli bir oyuncu olduğu görülüyor.

Han Kwang-Song, Cagliari, Perugia ve Juventus’un U23 takımı gibi kulüplerde forma giydiği 2017-2019 yılları arasında İtalyan futbolunda oynadı.

Forvet oyuncusu, Avrupa’nın en iyi liglerinden birinde gol atan ilk Kuzey Koreli olarak ülkesinin tarihine geçti. Bunu 2016-17 sezonunda Cagliari için oynarken yaptı.

Juventus’ta geçirdiği dönemin ardından Katar’ın Al-Duhail takımı tarafından yaklaşık 7 milyon Euro karşılığında transfer edildi. Al Duhail, Ağustos 2020’de ortadan kaybolmadan önceki son kulübü oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir