Muharrem İnce saldırısının perde arkası… Asıl korku başka…Kim bu görünmez eller

Hürrem Elmasçı

Çocuklar dikkatinizi çekti mi, pazartesi günü ilginç bir gelişme oldu ve fakat pek de konuşulmadı. Hatırlatayım; CHP’ye yakın internet siteleri “Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’yi ziyaret edecek” diye haber girdi. Yarım saat geçmeden CHP genel merkezinden “Böyle bir görüşme takvimi yoktur” bilgisi yayıldı…

Tıpkı, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarının İYİ Parti lideri Sayın Meral Akşener’i ziyareti öncesi WhatsApp grubuna atılan o uğursuz mesaj gibi! Buluşmayı engelleyen mesaj yani çocuklar…

Belli ki CHP genel merkezinde bir grup yapıcı olmaya çalışıyor ama karşılarına hep başka bir yıkıcı odak çıkıyor.

Bu kırıcı odak kimlerden oluşuyor daha önce yazdım: ETO ve reklamcı uzantıları.

Çocuklar belli seyretmişinizdir; Habertürk TV’de dün gece de Muharrem İnce açık açık anlattı zaten. İsimlerin baş harflerini verdi: ETO!

Peki, bu ekip bunu neden yapıyor?

Memleket Partisi gibi iki yıllık bir partiye, yüzyıllık CHP neden ayrımcılık uyguluyor?

Yıllarını CHP’ye harcamış Sayın Muharrem İnce neden “hain”, “bölücü” ilan edilmeye çalışılıyor?

BASKI-TEHDİT-LİNÇ KÜLTÜRÜ GELİŞTİ

Gelelim asıl meseleyi anlamaya…

Bakın çocuklar çevremde değerli arkadaşlarım var, Sayın Kılıçdaroğlu için hep aynı kişiyi hatırlatıyorlar; Abraham Lincoln! Aday olduğu çeşitli seçimleri 11 kez kaybedip 12’ncisi Amerikan Başkanı olmuştu! İşte bunu onu anımsatıyorlar. Tarihte ne arıyorsan karşılığını bulursunuz çocuklar. Ama seçimlerin sonucu hiç belli olmaz; öyle olmasa, 2. Dünya Savaşı’nın kahramanı Başbakan Churchill savaş sonrası seçim kaybetmezdi!

Bugünün dünyasında tüm gerçek verilerle yüzleşmek mümkün. Yani illa seçim gecesi bir sonucun ortaya çıkmasını beklemeye gerek yok çocuklar…

Mesela tablo bugün çok net:

Sayın İnce’ye yapılan yoğun saldırının nedeni; iki yıllık Memleket Partisi’nin ve 2018’in kaybedeni Muharrem İnce’nin bu 2023 seçiminde görece başarı gösterme endişesi…

Bu korkunun realitesi var çocuklar..

Nasıl Sayın Mansur Yavaş ve Sayın Ekrem İmamoğlu’nun, Cumhurbaşkanı adaylığı malum odak tarafından “ayak oyunları” kullanılarak bertaraf edilmişse, şimdi bu aynı odak Sayın İnce’yi hedef yaptı. Çok sevdikleri linç kültürü ile Sayın İnce hakkında onlarca karalama kampanyası oluşturdular. Niye mi? Çünkü, CHP’nin sözde kurnazları çok tedirgin.

Bakın çocuklar şöyle izah edeyim:

KORKUNUN ASIL SEBEBİ

Normalde 24 Haziran 2018 gecesinden sonra, bir daha dönmemek üzere siyaset sahnesinden silinmesi gereken bir siyasetçi, bugün tehdit olarak görünüyorsa ortada kocaman bir CHP beceriksizliği, başarısızlığı yok mudur?

Öyle ya çocuklar CHP neyi yapamamıştır da, Sayın İnce kendi küllerinden doğmuştur? Tüm aklı başında anketlerde CHP’nin oy oranı maalesef yüzde 23-24 çıkıyor. Yani beş yıl önceki genel seçimden beri partide yaprak kımıldamamış çocuklar!

Oysa görüyorsunuz, yaşıyorsunuz ülke yangın yeri. 2018’in en büyük kaybedeni, yeni oy kullanacak 7 milyon seçmenden Memleket Partisi CHP kadar oy topluyor. Keza, AK Parti ve İyi Parti’den seçmen kazanıyor. Memnuniyetsizlerin, kararsızların, sandıkla ilgisi olmayanların oylarına ev sahipliği yapıyor Sayın İnce…

Cumhur ve Millet İttifakları’nın başkan adaylarına oy vermeyecekleri kendine çekiyor.

Yorumlar okuyorum; “İnce, CHP’ye gel!” Gelse bile bu seçmen kitlesini getirebileceğini sanmıyorum çocuklar… Çok hazin, Memleket Partisi alacağı oylar bile analiz edilemiyor.

Çocuklar, Sayın Muharrem İnce başardığı için mi “hain” “bölücü” oldu?

Ama İnce’nin becerdiğini beceremeyen CHP birleştirici öyle mi?…

Aklımızla dalga geçiyorlar farkında mısınız?

“HDP DESTEĞİ İLE İLK TURDA ZAFER GARANTİ”

Bugün HDP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmama kararını duyduk. Destek adresi belli. Buna göre seçmen kümelerine sadece sayısal veri olarak yaklaşan CHP yönetimi haklıysa ilk turda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüzde 50’yi rahat geçmesi gerekir.

Çünkü 24 Haziran 2018’de, Sayın İnce’nin, Sayın Akşener’in, Sayın Demirtaş’ın ve Sayın Karamollaoğlu’nun oyları toplamı yüzde 48’di. Bu ekibe şimdi Deva ve Gelecek Partisi de katıldı.

Deva-Gelecek ve Sayın Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisi herhalde CHP seçmeninden değil, Ak Parti’den oy alacaktır. Tüm bunların üzerine beş yıllık Sayın Erdoğan ve Cumhur İttifakı yıpranmasını da eklersek ilk turda Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçimi alamaması büyük skandal olur.

Oysa gerçekler böyle değil çocuklar. Seçim, matematikle kazanılmıyor.

CHP’nin “siyasal mühendis” grubunu kara kara düşündüren şu:

-Yukarıda Sayın İnce’nin oy kitlesini saydım ama dahası var. Sayın Yavaş ve Sayın İmamoğlu’na yapılanları görenler ve kalbi kırık gençler, masadan kalkınca kırıcı odak ETO kaynaklı lince maruz kalan Sayın Akşener’i sevenler de seçimde tercihlerini Kılıçdaroğlu’ndan değil, Muharrem İnce’den yana kullanacaklar.

Oy kabinlerinde hiç umulmadık eller hiç umulmadık oy tercihlerinde bulunacağını tahmin etmemek için hiç siyaset bilmemek gerek…

İNCE ZORLU YOL

Bakın çocuklar, eğer Sayın İnce, kendisine yönelik artarak sürecek baskı ve itibar lincine karşı öfkesini kontrol edebilir ve iyi bir kampanya süreci yönetirse hem önemli bir politik figür haline gelecek fakat daha da önemlisi CHP’ye çöreklenmiş organize kötülük örgütünün de yok edilmesini sağlayacak.

Çünkü artık herkes, perde arkasından cambazlık yapanları biliyor çocuklar.

Genel merkezin asansör kapısına bile “Kendine Güven” yazan CHP, neden Sayın İnce’den bu kadar korkuyor?

Memleket Partisi kendine güveniyor ve iyi/kötü başına geleceklerin sorumluluğunu almış görünüyor. Sayın Kılıçdaroğlu’na verilen geniş tabanlı destek demek Sayın İnce’ye verilse şimdiden kabineniz bile açıklamış olurdu!

Özgüven şart, her şey mühendislik değildir. Yaşayarak göreceğiz…

Çocuklar, bunları yazdığım için kiminiz bana kızabilirsiniz ama gerçekler acıdır. Sonucu “çantada keklik görmek” büyük hatalara yol açacak. İstiyorum ki, aklı selim ile, sağduyuyla siyasi adımlar atılsın…

Hele kimse kimseyi kırmasın ki, ikinci turda oy isteyecek yüzünüz olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir