Uzman Görüşü: Bu 3 Arbitrum Coin’i Boğa Piyasası İçin En İyileri!

Geçtiğimiz yıl, yeni Katman-2 (L2) altcoin projeleri ön plana çıktı. Bunlara örnek olarak Base, Mantle ve Manta’yı vermek mümkün. Bunlar olurken, Polygon ve Optimism gibi L2’nin en güçlü isimleri de güçlü kalmaya devam etti. Bu kadar şiddetli rekabete rağmen Arbitrum hala zirvedeki yerini koruyor. Bugün Arbitrum, tüm L2’ler arasında 2,59 milyar dolarla en yüksek Toplam Kilitlenmiş Değere sahip. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Crypto Radahn, boğa piyasası için en seçimler olduğunu söylediği 3 Arbitrum coin’ini paylaşıyor.

İlk sıradaki Arbitrum Coin’i Sanko Dream Machine (DMT)

DMT, Dream Machine Token’ın kısaltması. Sanko GameCorp’un yerel tokeni. Sanko Dream Machine, arcade tarzı bir dApp. Kısacası, aşağıdaki harika özelliklere sahip:

  • Bir oyun konsolu.
  • NFT ile ilgili oyunlar.
  • Kumar oyunları.
  • “Twitch benzeri” bir yayın hizmeti ve daha fazlası.

Sanko, dApp’ını Arbitrum üzerine inşa etmeyi seçti. Doğal olarak, daha iyi ölçeklendirme ve daha düşük işlem maliyetleri için Arbitrum Orbit’i kullanıyor. Bu, sizin ve benim gibi kullanıcılar için harika bir haber. Düşük maliyetler ve yüksek hızlarla oyunlarının ve yayınlarının keyfini çıkarabiliyoruz. Sanko ekosisteminin ortasında DMT yer alıyor. Ana kullanım alanları işlemler, ödüller ve staking. Şu an itibariyle, DMT’nin fiyatı 18 dolar ve piyasa değeri 10.8 milyon dolar.

İkinci sırada Mozaic Finance (MOZ) var

MOZ, Mozaic Finance için yerel bir token. Basitçe söylemek gerekirse, Mozaic getirileri optimize etmeyi amaçlayan bir Arbitrum projesi. Bunu yapmak için iki ana teknolojiden yararlanır AI ve LayerZero. Bu nedenle Mozaic ile otomatik olarak en iyi getirileri elde edebilirsiniz.

Ana ürünü Archimedes ile Mozaic, çiftçilik kararlarını otomatikleştirmek için yapay zeka kullanıyor. Şu anda iki ana kasaya sahip.

  • Herkül Kasası: Stablecoin mevduatlarına yıllık getiri sağlar.
  • Theseus Kasası: BTC, ETH, SOL, ARB, LINK, UNI, DOGE, XRP ve LTC mevduatlarına yıllık getiri sağlar.

Mozaic, Arbitrum üzerine inşa edilmiş durumda. Dolayısıyla, MOZ tokenı da Arbitrum Blockchain’de yer alıyor. MOZ’un ana token kullanımı staking, yönetişim ve gelir paylaşımı içindir. Bugün, MOZ fiyatı 0.156 dolar ve piyasa değeri 12 milyon dolar.

Son sıradaki Arbitrum Coin’i: Ramses (RAM)

RAM, Ramses adlı Merkezi Olmayan Borsa (DEX) için yerel bir token. Ramses DEX, Ve(3,3) konseptini Arbitrum’a getiriyor. Özetle, Ve(3,3) sürdürülebilir bir tokenomik tasarımı. Büyük likidite sağlayıcılarına olan bağımlılığı azaltıyor. Ayrıca, kullanıcıları uzun vadede DEX’e katkıda bulunmaya teşvik ediyor. Gerçekten de Ramses DEX, Ve(3,3) ile sonuçlar gösterdi. Yukarıdaki tweet’ten, halihazırda 17.8 milyon dolar TVL’ye sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu, genç bir proje için oldukça etkileyici. İyi tokenomiklerin yanı sıra, DEX iyi bir Kullanıcı Arayüzüne (UI) de sahip.

Bazı DEX’ler için tokenlarının çok az faydası vardır ya da hiç yoktur. Ancak RAM öyle değil. Çoklu kullanım durumları arasında. Ayrıca, RAM almak için teşvikler ve kilitleme yer alıyor. Kullanıcılar RAM ile yönetişimde ve ödüllerin belirli havuzlara tahsis edilmesinde söz sahibi oluyor. Bugün, RAM’in fiyatı 0,0475 dolar ve piyasa değeri 5,45 milyon dolar.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz. Ayrıca, kripto piyasasının oldukça değişken ve riskli olduğunu hatırlatırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir